نورپردازی یکی از اولین و مهمترین مراحل در بازسازی یا طراحی خانه است. تعادل مناسب بین نور طبیعی و مصنوعی می تواند حال و هوا را کاملاً تغییر دهد و کنتراست و جذابیت بصری را به فضا اضافه کند. اگر به دنبال چراغ های آویز جدید هستید، ما لیستی از بهترین های بازار را داریم که مناسب هر فضایی است!

وقتی صحبت از یک فضای نشیمن به میان می آید، محیط همه چیز است، که نور را به یک جزء کلیدی در ایجاد فضایی راحت تبدیل می‌کند. نورهای سقفی بیشترین درخشش را دارند، اما اغلب وقتی صحبت از زیبایی شناسی و دکوراسیون به میان می‌آید، به طور غم انگیزی نادیده گرفته می‌شوند. خوشبختانه، چراغ آویز نه تنها فضا را به خوبی روشن می‌کند، بلکه به عنوان یک عنصر طراحی است که فرم و عملکرد را با هم ترکیب می‌کند و به ظاهر و احساس کلی فضا می‌افزاید.

چراغ های آویز جذابیت بصری زیادی دارند. آنها اغلب بخش مرکزی یک فضا هستند، آنها از نظر نور و طراحی برای ایجاد حس و حال در فضا عنصری کلیدی هستند. خوشبختانه، برای هر فضا سبکی وجود دارد. چه به دنبال یک چراغ با طراحی خاص و تاثیرگذاری بالا باشید یا چیزی ساده‌تر و ظریف‌تر در نظر داشته باشید، گزینه‌ها فراوان است. در اینجا، چراغ های آویز برای هر فضایی وجود دارد! در زیر چند مدل چراغ آویز به سبک مدرن می‌بینید.

مزایای چراغ‌های آویز در دکوراسیون خانه

تطبیق‌پذیری

هنگام طراحی و چیدمان یک فضا، چیزی که اهمیت دارد، تطبیق پذیری و کارکرد عناصر دکوراسیون است، و این چیزی است که با چراغ‌های آویز به دست می‌آید. شما می‌توانید چراغ‌های آویز را با هر فضایی – اتاق خواب، آشپزخانه یا اتاق نشیمن – تطبیق دهید تا متناسب با نیاز آن فضا باشند.

 قسمت آویز این چراغ‌ها، قابل تنظیم است، بنابراین می توان آن‌ها را از بلند یا کوتاه کرد، تا متناسب با نیاز شما باشد. بعلاوه، می‌توانید چندین چراغ آویز را با ارتفاع‌های متفاوت نصب کنید تا یک نورپردازی پویا در فضای مورد نظر ایجاد کنید.

چراغ آویز مدرن

نصب آسان

برخی از مردم تمایلی به خرید چراغ های آویز ندارند، زیرا تصور می‌کنند نصب آنها چالش برانگیز یا خطرناک است. ولی اینگونه نیست. نصب چراغ‌های آویز بسیار ساده است و یکی از ساده ترین کارهایی است که افراد هر خانه می‌توانند انجام دهند. روزی که چراغ‌های آویز را خریداری می‌کنید، می‌توانید در کمترین زمان آنها را نصب کنید. اگر اولین بار است می‌توانید دستورالعمل ها را به دقت بخوانید یا اگر از کار با قطعات الکتریکی مطمئن نیستید با یک برقکار مشورت کنید.

لوستر مدرن

صرفه جویی در فضا

برای فضاهای کوچک، چراغ آویز می‌تواند وسیله‌ای ایده آل برای شما باشد! چراغ‌های رومیزی و ایستاده گزینه‌های خوبی برای افزودن روشنایی به فضای خانه هستند، اما یکی از معایبی که دارند، این است که فضای کف و میز را اشغال می‌کنند. چراغ‌های آویز گزینه بسیار خوبی هستند، زیرا بدون اشغال فضا، روشنایی اضافه می‌کنند!

چراغ مدرن

تنوع در مدل و سبک

دکوراسیون خانه شما چه سبکی است، کلاسیک، مدرن، ترنزیشنال یا چیز دیگر؟ خانه شما هر سبکی که داشته باشد، می‌توانید از چراغ‌های آویز استفاده کنید، بدون اینکه به هویت فضا آسیب بزند! چه به دنبال چراغ‌های آویز به سبک قدیمی، کلاسیک یا مدرن باشید، مدل‌ها و سبک‌های زیادی وجود دارد. اگر یک نقطه مثبت در مورد چراغ‌های آویز وجود داشته باشد، این است که هیچ محدودیتی در انتخاب وجود ندارد!

چراغ مدرن

بهینه سازی مصرف انرژی

چراغ‌های آویز علاوه بر مزایای زیبایی شناختی و عملکردی، از نظر مصرف انرژی نیز بهینه هستند. چراغ‌های آویز LED به ویژه برای کسانی که به دنبال کاهش مصرف انرژی هستند، انتخابی عالی است. لامپ‌های LED تا 80 درصد انرژی کمتری نسبت به لامپ‌های رشته‌ای قدیمی مصرف می‌کنند و عمر طولانی‌تری دارند که به معنای تعویض کمتر و هزینه‌های نگهداری کمتر است.

چراغ مدرن

لوستر مدرن