تئاتر بزرگ دریاچه “گلدن سندز” در ساحل شمالی پارک دریاچه “گلدن سندز” در منطقه کیانتانگ، هانگژو واقع شده است. این سالن تئاتر در مجاورت ایستگاه مترو و یک خیابان تجاری شلوغ و همچنین در مجاورت مرکز شهر قرار دارد. این سالن تئاتر از موقعیت جغرافیایی عالی و چشم انداز دیدنی برخوردار است. مساحت این پروژه 31889 متر مربع و مساحت کل ساختمان 44141.9 متر مربع است. این مکان، ساختمان اصلی فرهنگی کل منطقه “گلدن سندز لیک” است.

سالن تئاتر

تئاتر بزرگ دریاچه “گلدن سندز” شامل یک سالن تئاتر 1400 نفری و یک سالن چند منظوره با 500 صندلی است که توسط یک لابی مشترک به هم متصل شده‌اند. لابی مشترک، راهروی ورودی، سالن لانژ و سالن نمایشگاه را در بر می‌گیرد و از درب ورودی تا کنار دریاچه امتداد دارد و چشم اندازی به مناظر زیبای دریاچه جنوبی دارد. برای ایجاد هارمونی با پهنه‌ی شهری در ضلع شمالی و چشم انداز دریاچه در ضلع جنوبی، ساختمان تئاتر بزرگ دارای فرمی منعطف و مواج است که گویی همراه با شهر و دریاچه گلدن سندز می‌رقصد.

سالن تئاتر

فضای جلوی ساختمان و فضای اسکله از طریق یک راهرو با چشم اندازی به دریاچه به هم متصل می‌شوند. بالکن‌های رو باز، گالری‌ها و مسیرهای مارپیچ در داخل و خارج این ساختمان رویایی، به طور یکپارچه با فروشگاه‌ها و ساحل دریاچه ادغام می‌شوند و بازدیدکنندگان را مجذوب خود می‌کند و حس نشاط و سرزندگی را در منطقه دریاچه “گلدن سندز” تقویت می‌کند.

سالن تئاتر

علاوه بر فضاهای نمایشی مورد نیاز برای تئاتر، طبقات دوم، سوم و چهارم این ساختمان مجهز به کلاس‌های آموزشی است که برای استفاده‌ی عموم باز است. همچنین، طبقه همکف برای فعالیت‌های تجاری و پذیرایی از عموم مردم طراحی شده است و خدمات 24 ساعته را برای ساکنان محلی ارائه می‌دهد.

سالن تئاتر

با گنجاندن این فضاهای متنوع و شبانه روزی در ساختمان تئاتر، این مکان به فضایی پر جنب و جوش در 24 ساعت شبانه روز تبدیل شده است. این امر، نه تنها درآمد اضافی برای سالن تئاتر ایجاد می‌کند، بلکه یک فضای خدماتی به شهر ارائه می‌دهد و ساختمان را به طور یکپارچه با بافت شهری ادغام می‌کند. در نتیجه این ساختمان، به یک مکان با اهمیت برای فعالیتهای عمومی و روزمره تبدیل می‌شود و از سویی با طراحی زیبا و طریفی که دارد، چشم انداز شهر را غنی می‌کند.

سالن تئاتر

نمای مشبک تئاتر بزرگ دریاچه “گلدن سندز” از بیش از 5000 عنصر مثلثی با اندازه‌های مختلف تشکیل شده است. طراحی این تئاتر فرمی آزاد، انعطاف‌پذیر و عظیم الجثه را به نمایش می‌گذارد که به زیبایی در کنار سواحل “گلدن سندز” ایستاده است. پوسته مشبک این ساختمان، تصاویر چشم نوازی از نور و سایه را در زمان های مختلف ایجاد می‌کند. در اینجا، فضای معماری تئاتر به طور یکپارچه با زندگی شهری ادغام می‌شود و به مقصدی لذت بخش برای فعالیت‌های فرهنگی، تفریحی و لذت بردن از زیبایی‌های منظره دریاچه “گلدن سندز” تبدیل می‌شود.

سالن تئاتر
تصاویر بیشتر