برند ال‌جی از تلویزیونی با صفحه ‌نمایش شفاف که در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی امسال در لاس وگاس به نمایش گذاشته شد، رونمایی کرد. ال جی Signature OLED T را به عنوان “اولین تلویزیون OLED شفاف وایرلس جهان” توصیف کرده است.

این تلویزیون دارای یک صفحه نمایش OLED 77 اینچی است. OLED مخفف دیود نورگسیل ارگانیک است و نمایشگرهای دیجیتال را روی محصولاتی از جمله تلویزیون و تلفن های هوشمند تسهیل می‌کند.

به لطف شفافیت صفحه نمایش تلویزیون نیازی به قرار دادن آن در کنار دیوار مانند تلویزیون‌های سنتی نیست. این برند می‌گوید: «تلویزیون وقتی خاموش است عملاً نامرئی است، با محیط ترکیب می‌شود و کاربران را از مشکلات چیدمان دکوراسیون، که با «صفحه نمایش سیاه بزرگ» چه کنند، رها می‌کند.

این مدل از فناوری انتقال بی سیم ویدیو و صدا استفاده می‌کند که توسط Zero Connect Box ال جی تسهیل می‌شود. به گفته ال‌جی، Zero Connect Box تصاویر و صداهای 4K را به تلویزیون ارسال می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تلویزیون را در هر مکانی بدون وابستگی به پریزهای برق قرار دهند.

یک پردازنده هوش مصنوعی (AI) کیفیت تصویر صفحه نمایش را تقویت می کند. کاربران می‌توانند بسته به اینکه چگونه می‌خواهند محتوا روی صفحه، نمایش داده شود، بین دو تنظیم – شفاف و غیر شفاف – حق انتخاب داشته باشند.

تلویزیون LG

ال جی می‌گوید: «محتوای نمایش داده شده روی صفحه شفاف به نظر می‌رسد که در هوا شناور است، اما همزمان با فضای اطراف ترکیب می‌شود تا جلوه بصری جذابی ایجاد کند.

ویجت های سفارشی نیز در طراحی گنجانده شدند، از جمله یک نوار در قسمت پایین صفحه نمایش که اطلاعاتی به روز مانند آب و هوا و هشدارهای خبری را نمایش می‌دهد، و همچنین گزینه‌ای برای تبدیل کل صفحه نمایش به یک آکواریوم با ماهی‌های متحرک وجود دارد.

تلویزیون LG

Signature OLED T را می‌توان به عنوان یک تلویزیون مستقل بر روی پایه یا نصب شده بر روی دیوار استفاده کرد.

نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی که در لاس وگاس برگزار می‌شود، یک نمایشگاه تجاری سالانه از جدیدترین فناوری‌هاست است.

امسال، ال‌جی در این نمایشگاه همچنین یک ربات خانگی دو پا که بر روی چرخ حرکت می‌کند را به نمایش گذاشت که از هوش مصنوعی برای کار کردن استفاده می‌کند. در نسخه‌های قبلی این رویداد، برندها محصولاتی از ماسک‌های جذب‌کننده صدا توسط PriestmanGoode گرفته تا کانسپت هیوندای برای یک خودروی پرنده را ارائه کردند.