برند ال‌جی از تلویزیونی با صفحه ‌نمایش شفاف که در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی امسال در لاس وگاس به نمایش گذاشته شد، رونمایی کرد.

تلویزیون شفاف یکی از فناوری های جدیدی است که در حال حاضر در حال توسعه و پیشرفت است. این فناوری امکان ایجاد تلویزیون هایی را فراهم می کند که به صورت شفاف عمل می کنند و محتوای تصویری را به صورت شفاف نمایش می دهند. این تکنولوژی به دلیل ویژگی های منحصر به فردش، توجه بسیاری از محققان و توسعه دهندگان را به خود جلب کرده است و امیدواریم که در آینده به یکی از فناوری های پرکاربرد و مورد استفاده قرار گیرد.

تلویزیون شفاف به دلیل ویژگی های منحصر به فردش، می تواند در بسیاری از صنایع و کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. یکی از کاربردهای اصلی این تکنولوژی، در صنعت تبلیغات و نمایشگاه ها است. تلویزیون های شفاف می توانند به عنوان یک وسیله جذاب و موثر برای نمایش تبلیغات و محتوای تبلیغاتی استفاده شوند. همچنین این تکنولوژی می تواند در صنعت فروش و نمایش محصولات نیز مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از تلویزیون های شفاف، می توان بهترین نمایش محصولات را به مشتریان ارائه داد و تجربه خرید آنها را بهبود بخشید.

علاوه بر این، تلویزیون های شفاف می توانند در صنایع مختلفی مانند آموزش، پزشکی، معماری و طراحی نیز مورد استفاده قرار گیرند. این تکنولوژی می تواند به عنوان یک وسیله آموزشی موثر برای نمایش محتوای آموزشی و آموزش های تعاملی استفاده شود. همچنین در حوزه پزشکی، تلویزیون های شفاف می توانند به عنوان یک وسیله نمایش محتوای پزشکی و جراحی استفاده شوند و به پزشکان کمک کنند تا بهترین خدمات پزشکی را ارائه دهند.

ال جی Signature OLED T را به عنوان “اولین تلویزیون OLED شفاف وایرلس جهان” توصیف کرده است. این تلویزیون دارای یک صفحه نمایش OLED 77 اینچی است. OLED مخفف دیود نورگسیل ارگانیک است و نمایشگرهای دیجیتال را روی محصولاتی از جمله تلویزیون و تلفن های هوشمند تسهیل می‌کند.

به لطف شفافیت صفحه نمایش تلویزیون نیازی به قرار دادن آن در کنار دیوار مانند تلویزیون‌های سنتی نیست. این برند می‌گوید: «تلویزیون وقتی خاموش است عملاً نامرئی است، با محیط ترکیب می‌شود و کاربران را از مشکلات چیدمان دکوراسیون، که با «صفحه نمایش سیاه بزرگ» چه کنند، رها می‌کند.

تلویزیون شفاف OLED LG

این مدل از فناوری انتقال بی سیم ویدیو و صدا استفاده می‌کند که توسط Zero Connect Box ال جی تسهیل می‌شود. به گفته ال‌جی، Zero Connect Box تصاویر و صداهای 4K را به تلویزیون ارسال می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تلویزیون را در هر مکانی بدون وابستگی به پریزهای برق قرار دهند.

یک پردازنده هوش مصنوعی (AI) کیفیت تصویر صفحه نمایش را تقویت می کند. کاربران می‌توانند بسته به اینکه چگونه می‌خواهند محتوا روی صفحه، نمایش داده شود، بین دو تنظیم – شفاف و غیر شفاف – حق انتخاب داشته باشند.

تلویزیون شفاف OLED LG

مدیرعامل ال جی می‌گوید: «محتوای نمایش داده شده روی صفحه شفاف به نظر می‌رسد که در هوا شناور است، اما همزمان با فضای اطراف ترکیب می‌شود تا جلوه بصری جذابی ایجاد کند.

ویجت های سفارشی نیز در طراحی گنجانده شدند، از جمله یک نوار در قسمت پایین صفحه نمایش که اطلاعاتی به روز مانند آب و هوا و هشدارهای خبری را نمایش می‌دهد، و همچنین گزینه‌ای برای تبدیل کل صفحه نمایش به یک آکواریوم با ماهی‌های متحرک وجود دارد.

تلویزیون شفاف OLED LG

Signature OLED T را می‌توان به عنوان یک تلویزیون مستقل بر روی پایه یا نصب شده بر روی دیوار استفاده کرد.

نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی که در لاس وگاس برگزار می‌شود، یک نمایشگاه تجاری سالانه از جدیدترین فناوری‌هاست است.

امسال، ال‌جی در این نمایشگاه همچنین یک ربات خانگی دو پا که بر روی چرخ حرکت می‌کند را به نمایش گذاشت که از هوش مصنوعی برای کار کردن استفاده می‌کند. در نسخه‌های قبلی این رویداد، برندها محصولاتی از ماسک‌های جذب‌کننده صدا توسط PriestmanGoode گرفته تا کانسپت هیوندای برای یک خودروی پرنده را ارائه کردند.