هنگامی که وارد یک هتل می‌شوید، اولین چیزی که نظر شما را جلب می‌کند لابی هتل است و این اولین تصویری است که از آن هتل در ذهن شما ایجاد می‌شود. اگر ایده‌ای برای طراحی لابی هتل خود ندارید، در ادامه‌ی مطلب چند لابی افسانه‌ای از هتلهای سرتاسر جهان معرفی شده است که به شما کمک می‌کند برای دکوراسیون لابی هتل خود از آنها الهام بگیرید.

هتل Me دبی

 هتل Me دبی که توسط زاها حدید طراحی شده، در سال 2016 افتتاح خواهد شد. این هتل قرار است یکی از ممتازترین هتلهای امارات متحده عربی باشد. اخیراً طرحهایی از این هتل منتشر شده که نشان می‌دهد لابی آن وسیع و مارپیچی شکل است.

هتل البستان پالاس – مسقط

 هتل البستان پالاس که در مسقط پایتخت عمان واقع شده است با لابی بسیار مجللش از میهمانان خود پذیرایی می‌کند. ارتفاع لابی این هتل تا مرکز گنبد آن، 39 متر می‌باشد – که 3 متر از گنبد تاج محل بلندتر است – و یک لوستر کریستالی 5.5 تنی از سقف آن آویزان است.

هتل وراندا – چیانگ مای

این هتل که در میان تپه‌های اطراف شهر چیانگ مای در شمال تایلند واقع شده است به گونه‌ای طراحی گردیده تا میهمانانش در فضایی دنج و زیبا به استراحت و تمدد اعصاب بپردازند. به محض اینکه میهمانان وارد لابی روباز هتل می‌شوند این احساس را می‌توانند تجربه کنند. سپس آنها برای اقامت در اتاقشان باید از استخری که مقابل لابی قرار گرفته، عبور کنند.

هتل چهار فصل جورج V – پاریس

لابی هتل چهار فصل جورج V پاریس شاید به بزرگی لابی هتلهای مجلل دیگر نباشد، ولی به دلیل زیبایی فوق‌العاده‌اش توریستهای زیادی را از سرتاسر جهان جذب می‌کند که برای دیدن گلهای تازه و زیبایی که فضای لابی را می‌آراید می‌آیند. این هتل سالانه حدود یک میلیون فرانک صرف خرید این گلها می‌کند.

هتل گراند چولا – چنای

بدون شک لابی هتل گراند چولا بدون وجود کارکنان زیبایی که برای خوشامدگویی به صف ایستاده‌اند، ابهت زیادی ندارد. لابی و فضاهای دیگر هتل با سنگهای مرمر حکاکی شده با دست کار شده است.

هتل ME  – لندن

هنگام ورود به هتل Me لندن که توسط نورمن فاستر طراحی شده است، یکی از جالبترین تجربه‌‌های زندگیتان را می‌توانید داشته باشید. لابی این هتل دارای فضایی هرمی شکل است که با یک سقف شیشه‌ای پوشانده شده است. در لابی این هتل هر شب یک طرح گرافیکی بر روی دیوارها می‌اندازند.

هتل رویال لیوینگ استون – زامبیا

میهمانان هتل رویال لیوینگ استون زامبیا به طرزی غیرمعمول وارد هتل می‌شوند. آنها به وسیله‌ی تاکسی دریایی وارد اسکله‌ی هتل می‌شوند و در آنجا با کوکتل میوه و ماساژ دستهایشان از آنها پذیرایی می‌شود.

هتل آیکون – هنگ کنگ

لابی هتل آیکون هنگ کنگ دارای بزرگترین باغ عمودی در آسیا می‌باشد. یک هنرمند و گیاه شناس فرانسوی به نام پاتریک بلانک طراحی لابی این هتل را انجام داده است. این باغ عمودی 18 متر ارتفاع و 230 مترمربع مساحت دارد و شامل تعداد زیادی گیاهان بومی می‌باشد.

هتل حیات ریجنسی – سانفرانسیسکو

لابی هتل حیات ریجنسی سانفرانسیسکو  با 3900 مترمربع مساحت و هفت طبقه، بزرگترین لابی در جهان می‌‌باشد. این هتل بخاطر ملاقاتها و رویدادهای مهمی که در آن برگزار می‌شود شهرت دارد.

هتل بارسلو بوبادیلا – گرانادا

لابی هتل بارسلو بوبادیلا در روزهای آفتابی از نور خورشید و هوای تازه فراوانی بهره می‌برد. گرچه معماری لابی این هتل ممکن است برای توریستها عجیب به نظر برسد، در واقع طراحی آن از معماری کاخهای گرانادا و کوردوبا، زمانی که در قرن چهاردهم تحت سلطه‌ی سلسله‌ی نصریان بودند، الهام گرفته شده.

هتل برج العرب – دبی

هتل برج العرب با طراحی چشمگیر بادبانی شکلش در جزیره دبی واقع شده است. میهمانان هتل به محض ورود به لابی آتریوم، تجربه‌ی بی نظیر اقامت در این هتل هفت ستاره را آغاز می‌کنند.