این خانه ساحلی متعلق به یک زوج موج سوار و هنرمند در شهر نیوکی در کورنوال است که “ساده، پویا و کاربردی” طراحی شده است.

جیمز مک، یکی از بنیانگذاران شرکت معماری Of، گفت: «خانه در کنار صخره شبه جزیره پنتایر قرار دارد و مسیری بسیار شیب دار دارد، بنابراین حمل و نقل مصالح به آن محل یک چالش بزرگ بود. ما باید با مصالحی کار می‌کردیم که می‌توانستیم آن را با وسیله نقلیه کوچک یا با دست حمل کنیم».

خانه ویلایی مینیمال

اتاق‌های اصلی در طبقه اول خانه قرار داشتند. در یک گوشه آشپزخانه قرار دارد که دارای کابینت‌هایی از جنس تخته چند لایی ملامینه مشکی و یک جزیره بزرگ است که صفحه روی آن از جنس فولاد ضد زنگ است. چراغ‌ها به سبک صنعتی است.

خانه ویلایی مینیمال

در مجاورت آن، یک فضای نشیمن قرار دارد که مستقیماً مشرف به ساحل زیبای پنتایر است. این فضا دارای دربهای شیشه‌ای کشویی تمام قد است و با یک صندلی کلاسیک Eames و یک مبل L شکل به رنگ بژ دیزاین شده است. فضای نشیمن دیگری نیز در سمت عقب طبقه اول در نظر گرفته شده است.

خانه ویلایی مینیمال
خانه ویلایی مینیمال

پله‌های تخته چند لایی پیش‌ساخته به یک نیم طبقه دنج منتهی می‌شوند. این فضا که به عنوان یک استراحتگاه دنج در نظر گرفته شده است، با یک نورگیر روشن می‌شود. آثار هنری به طور معمول به دیوارهای آن تکیه داده شده‌اند و یک کتابخانه بزرگ نیز برای این قسمت طراحی شده است.

کتابخانه مینیمال

زیبایی مینیمالیستی طبقه اول سپس به طبقه همکف خانه که دارای دو اتاق خواب مهمان – با سوئیت اختصاصی خود – یک رخت کن و یک اتاق ابزار است، منتقل می‌شود.


عکس‌ها و نقشه‌های بیشتر