استودیوی هلندی MVRDV از پروژه Haus 1 رونمایی کرده است، یک ساختمان اداری به رنگ زرد روشن که اقتباسی از از یک ساختمان اداری دهه 1990 در برلین است.

این پروژه که در جنوب میدان تمپلهوف واقع شده است، دومین پروژه تکمیل شده برای باغ آتلیه است – توسعه مجدد یک مجموعه به مساحت 23800 متر مربع به مرکزی برای کارآفرینی و فعالیت‌های اجتماعی.

ساختمان اداری Haus1

دگرگونی ساختمان بلافاصله از طریق نمای بیرونی زرد روشن آن قابل توجه است. این تغییر رنگ چشمگیر به عنوان یک لنگر بصری عمل می‌کند، توجه را از دور جلب می‌کند و بازدیدکنندگان را به سمت این مکان هدایت می‌کند. پلکان زرد رنگ زیگ زاگی که به پشت بام منتهی می‌شود، تنها یک عنصر کاربردی نیست، بلکه یک سفر بصری است که مناظری وسیع از منطقه تمپلهوف و چشم انداز شهر برلین را ارائه می‌دهد.

یک پله زرد روشن ، از نمای ساختمان Haus 1 بیرون می‌آید و ظاهر یک جرثقیل را ایجاد می‌کند. استودیوی هلندی MVRDV با استودیوی محلی Hirschmüller Schindele  برای طراحی Haus 1، که بخشی از توسعه مجدد باغ آتلیه شهر است، همکاری کرد.

ساختمان اداری Haus

Haus 1 با 1747 متر مربع فضای داخلی، دارای چهار طبقه است که بازسازی شده‌اند. طبقه همکف شامل یک کافه و محل کار مشترک است، در حالی که سه طبقه فوقانی دارای فضاهای کاری و جلسات و همچنین دفتر مرکزی باغ آتلیه است.

روف گاردن ساختمان اداری

MVRDV و Hirschmüller Schindele Architekten بر روی پشت بام باغی طراحی کردند که شامل گیاهان بومی است و سیستم های جمع آوری آب باران را نیز به آن اضافه کردند.

پشت بام جدید از طریق آسانسور داخلی یا راه پله خارجی 57 متری قابل دسترسی است که دارای فضاهای استراحت و بالکن است.

ون ریجس می گوید: «از پشت بام، می‌توان کل چشم انداز شهر برلین را دید.»


عکسهای بیشتر را در اینجا ببینید