جوی مویلر، طراح داخلی می‌گوید: «آشپزخانه‌ها امتداد دیگری از خانه هستند. مانند یک اتاق یا یک فضای نشیمن اضافی در خانه، نه یک مکان که صرفاً برای تهیه غذا استفاده ‌شود. این باعث می‌شود که متریال، هنر و احساس بیشتری به فضا منتقل شود زیرا اینگونه است که تمرکز آشپزخانه‌ها بر عملکرد محض کمتر می‌شود.»

استفاده از کفپوش چوبی

وقتی صحبت از کفپوش آشپزخانه می‌شود، طراحان داخلی بیشتر و بیشتر متوجه می‌شوند که مشتریانشان کفپوشهای چوبی را بیشتر می‌پسندند، در صورتی که آشپزخانه‌ها به طور سنتی سرامیک می‌شده‌اند.

“جرت یوشیدا”، طراح داخلی شرکت “براون استون” نیویورک، می‌گوید: «زمانی که برای مشتریانمان طراحی داخلی انجام می‌دهیم، می‌خواهیم مطمئن شویم که طراحی که انجام می‌دهیم، همیشه به روز خواهد ماند. بنابراین برای کفپوش، ما همیشه کفپوش آشپزخانه را چوب بلوط طبیعی پیشنهاد می‌کنیم، چرا که هم مقاوم است و هم از لحاظ زیبایی بصری فوق‌العاده است. کفپوش چوب بلوط از مد نمی‌افتد و به دلیل رنگ روشنی که دارد، فضا را بزرگ نشان می‌دهد. مخصوصاً اینکه، طیف رنگ‌های مایل به قرمز مانند رنگ گیلاسی یا ماهاگونی را ندارد، در نتیجه با چالش انتخاب رنگ برای دیوارها و لوازم خانه روبرو نیستیم و دستمان برای انتخاب باز است.

طراحی آشپزخانه

پستوی آشپزخانه

وقتی نوبت به ایده‌ برای رنگ پستوی آشپزخانه می‌رسد، استفاده از رنگ‌های تیره‌تر پیشنهاد می‌شود، چرا که  رنگهای تیره، هرگونه لکه یا فرورفتگی را پنهان می‌کند. پستوی آشپزخانه فضایی است که بسیار زیاد از آن استفاده می‌شود. شیشه‌های ترشی، بطری‌ها و لوازم دیگر می‌توانند باعث شوند که این فضا کمی نامرتب به نظر برسد. اما رنگ‌های تیره‌تر می‌توانند به راحتی این مسائل را پنهان کنند و ظاهری منظم به فضا ببخشند.

آشپزخانه کثیف

جزیره آشپزخانه با لبه‌های گرد

چرا جزیره آشپزخانه باید گوشه‌های تیز داشته باشد؟ طراحان متوجه شده‌اند که لبه‌های گرد در واقع برای دوستان و خانواده که در اطراف جزیره می‌نشینند، دلپذیرتر است. بعلاوه، باعث گردش انرژی در فضا می‌شود.

“برایان اوسالیوان”، طراح داخلی می‌گوید: منحنی‌ها بسیار جذاب تر از لبه‌های تیز هستند. حس لطافت به فضا می‌دهند.

جزیره آشپزخانه

مطبخ یا آشپزخانه کثیف

 آشپزخانه کثیف یا مطبخ اخیراً خیلی محبوبیت پیدا کرده است، به ویژه از زمانی که افراد مشهور جهان نیز این مفهوم را پذیرفته‌اند – که اخیراً در خانه “کریس جنر” مادر کارداشیان‌ها نیز دیده شده است. این فضای بسیار ضروری، تمام به هم ریختگی آشپزخانه اصلی را پنهان می‌کند. فکر کنید: ظروف، وسایل برقی، مواد غذایی و موارد دیگر را می‌توان پنهان کرد. در واقع برای خانواده‌های پر رفت و آمد از این فضا به عنوان انباری، آماده کردن غذا و یا ذخیره سازی استفاده می‌شود.

از آنجایی که آشپزخانه روز به روز بیشتر به فضایی برای میزبانی مهمانی‌ها و جمع شدن دوستان تبدیل می‌شود، نیاز به این فضا بیشتر احساس می‌شود. “کاشی شیکونوا”، مدیر بخش طراحی داخلی “یام استودیو”، می‌گوید: «مردم ترجیح می‌دهند در مهمانی‌ها، ظروف کثیف و نامرتب به نمایش گذاشته نشوند. مطبخ فضای زیادی برای انبار کردن لوازم و مواد غذایی و انجام کارها ارائه می‌دهد. این فضا دارای امکانات نظافتی مانند سینک جادار و ماشین ظرفشویی و همچنین تجهیزات پخت و پز و یخچال است که آن را به فضای کاملاً کاربردی تبدیل می‌کند.

آشپزخانه کثیف

دستگیره‌ کابینتی بزرگ

شاید تعجب کنید که جدیداً چه نوع دستگیره‌هایی ترند شده‌اند. اخیراً، دستگیره‌هایی با اندازه‌های بزرگ ترند شده ،که به این فضای معمولاً یکپارچه، حسی از درام اضافه کرده است. برای باز کردن کابینها، در دست گرفتن دستگیره‌های بزرگ و چشم نواز بسیار آسان و لذت بخش است.

“نادیا واتس”، بنیانگذار شرکت طراحی داخلی “نادیا واتس”، می‌گوید: «ترکیبی منحصربفرد از متریال و بافت‌ برای دستگیره‌های کابینت آشپزخانه، از جمله چرم، لوسیت (پلاستیک شفاف)، اکریلیک، چوب و سنگ، ترند شده است. دستگیره‌های مخفی شیک و کاربردی هستند و کابینت‌های بدون دسته، زمانی بسیار ترند شده بودند.

“سامانتا استراک”، بنیانگذار شرکت طراحی داخلی StruckSured  می‌گوید: «من فکر می‌کنم در حال حاضر شاهد استقبال زیادی از دستگیره‌های کابینتی فلزی هستیم. با تغییرات بازار و بودجه‌ای که مردم برای خرید کابینت دارند، می‌بینیم که در انتخاب کابینت‌های گران احتیاط می‌کنند، اما برای زیباتر کردن کابینتها از دستگیره استفاده می‌کنند. به عنوان یک قاعده کلی، اگر به جای پس انداز پولتان، باید انتخاب کنید کجا خرج کنید، پول را برای چیزهایی که به صورت فیزیکی لمس می‌کنید و با آنها تعامل دارید خرج کنید.

طراحی آشپزخانه

یخچال بزرگ

تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه آشپزخانه‌ای را طراحی کنید که برای آشپزی بهتر باشد؟ پاسخ همیشه ذخیره سازی بیشتر است که باید شامل یک یخچال بزرگ باشد. یخچال‌های بزرگ در طراحی‌های جدید آشپزخانه به یک هنجار تبدیل شده‌اند – فضای اضافی برای نگهداری مواد غذایی برای کل خانواده. به این معنی که رفتن به فروشگاه می‌تواند کمتر اتفاق بیفتد. این بخشی از یک حرکت کلی به سمت راحت‌تر کردن سبک زندگی است.

“سامانتا” می‌گوید: «اگر می‌خواهید یخچال بسیار بزرگی داشته باشید، توصیه می‌کنیم آن را به شکلی در یک باکس پنهان کنید.»

“بتانی” می‌گوید: «امروزه به راحتی می‌توان یخچالهای بزرگ را به هر سبک آشپزخانه‌ای اضافه کرد و آن‌ها را در کابینت پنهان کرد». پانل کردن وسایل(قرار دادن در باکس یا کابینت) به خصوص اگر آشپزخانه شما سبک مدرن تری داشته باشد بسیار کاربردی است. برای یک آشپزخانه به سبک سنتی، ممکن است واقعاً بخواهید که وسایلتان بیشتر به چشم بیایند و نخواهید آنها را از دید بقیه مخفی نگه دارید.

باکس یخچال

صفحه کابینت پرسلان

در حالی که سنگ مرمر، گرانیت و کوارتزیت از دیرباز رایج‌ترین متریال برای پیشخوان آشپزخانه بوده‌اند، نوآوری‌های جدید باعث شده است که پرسلان به عنوان بهترین متریال برای صفحه کابینت، وارد عرصه دکوراسیون داخلی شود. منطقی است –  زیرا پرسلان به عنوان متریالی سخت، بادوام و به همان اندازه زیبا می‌تواند جایگزین دیگر متریالها شود.

“آپارنا کاوشیک”، بنیانگذار و معمار گروه طراحی “آپارنا کاوشیک”، می‌گوید: کانترهای پرسلانی مزایای زیادی دارند که می‌تواند آنها را به انتخابی ایده‌آل برای آشپزخانه تبدیل ‌کند. دوام استثنایی آن‌ها تضمین می‌کند که در برابر شوک گرمایی و فعالیت‌های روزمره آشپزخانه مقاومت کنند و همچنین در برابر خراشیدگی و ترک خوردن دوام بالایی دارد. ماهیت غیر متخلخل پرسلان باعث می‌شود که این کانترها در برابر لکه ها و رشد باکتری ها بسیار مقاوم باشند و تمیز کردن آنها بسیار آسان است، در نتیجه سطحی بهداشتی برای شما به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این، مقاومتی که پرسلان در برابر حرارت دارد، امکان قرار دادن مستقیم قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها را بدون آسیب دیدن، برای شما فراهم می‌کند. همچنین اگر صفحات پرسلان در معرض نور خورشید قرار بگیرند، به دلیل مقاومتی که دارند، رنگشان ثابت می‌ماند.

طراحی آشپزخانه

آشپزخانه‌ای به شکل مرکز اسپا

نام حمام آبگرم را شنیده‌اید، اما در مورد آشپزخانه اسپا چطور؟ بله، حالت مراقبه در اینجا مطرح می‌شود که به ایجاد آشپزخانه‌ای آرام با سبک روستیک کمک می‌کند که مکانی ایده آل برای آشپزی و زندگی باشد. حالتی که تقریباً رهبانی است.

“نوآ سانتوس”، طراح این فضای بسیار زیبا و مینیمال، می‌گوید: «فکر می‌کنم کار ما کیفیتی شبیه آبگرم دارد. ما از سنگ‌ها و گچ‌های طبیعی استفاده می‌کنیم، و فضایی آرامش بخش ایجاد می‌کنیم که فقط احساس آرامش در آن جریان داشته باشد.

آشپزخانه مینیمال

طراحی کابینتها تا سقف

در حالی که این نیز نمونه دیگری از جزیره با لبه‌های گرد است، چیزی که در مورد این آشپزخانه سفید قابل توجه است، نحوه اجرای کابینت‌ها تا بالای سقف است.

“گابریل آکر”، مالک و مدیر شرکت طراحی داخلی “آکر” می‌گوید: «مگر اینکه قصد طراحی فضای خاصی برای بین کابینت‌ها و سقف داشته باشید، در غیر این صورت، فکر می‌کنم همیشه ارزشش را دارد که کابینتها را تا سقف اجرا کنید. وقتی بین کابینت‌ها و سقف فاصله می‌افتد، فضای بالای آن‌ها یا تبدیل به گرد و غبار می‌شود یا با انبوهی از وسایل آشپزخانه که به ندرت استفاده می‌شوند، هرج و مرج بصری ایجاد می‌کند.

کابینت نئوکلاسیک

دستگیره‌های کابینت مانند جواهر می‌درخشند

کابینت‌های ساده‌ی قدیمی را فراموش کنید. همانطور که پوشیدن یک لباس زیبا بدون زیورآلات و جواهر ناقص به نظر می‌رشد، کابینت‌های آشپزخانه هم بدون دستگیره، انگار چیزی کم دارند. در ترندهای جدید، کابینت‌ها و کشوهای آشپزخانه بدون نوعی تزئینات فلزی تقریباً ناقص به نظر می‌رسند و برای افزودن هویت و استایل به دستگیره نیاز دارند.

چه نوع دستگیره‌ای؟ طلایی یا حداقل برنجی براق، مانند این آشپزخانه که توسط “هایدی کایلیر” طراحی شده است. “هایدی” می‌گوید: «در اینجا، دستگیره‌های برنجی جذابیت خاصی به کابینت‌های تیره بخشیده است و به جان بخشیدن به کل آشپزخانه کمک کرده است. درست مانند صنعت مد، قطعات ظریف تأثیر بیشتری خواهند داشت، بنابراین برای حفظ ظاهری پیچیده و زیبا به دستگیره‌های دکمه‌ای و میله‌‌ای باریک نیاز است.

کابینت نئوکلاسیک

چراغهای تزئینی با اشکال هندسی

فارغ از اهمیت نورپردازی آشپزخانه، نورپردازی که بر روی جزیره قرار می‌گیرد فرصتی برای ظهور ایده‌های هنری است. در چند سال گذشته، چراغهای آویز که برای روی جزیره آشپزخانه اجرا می‌شدند، به صورت چراغهای سه تایی بودند. اما امسال شاهد ظاهری تیزتر خواهیم بود که طراحی آن را مدیون معماری خیره کننده ای هستیم که ایده‌های نوین ارائه می‌دهد.

“جورجینا کیو”، بنیانگذار و مدیر خلاق شرکت طراحی داخلی Cave می‌گوید: «ما این آویزهای هندسی مدرن را برای تکمیل منحنی‌های جزیره و جبران جنبه‌های سنتی‌تر طرح این آشپزخانه انتخاب کردیم. “هدف ما ایجاد یک طرح مجسمه گونه و غیرمنتظره بود.”

چراغ آشپزخانه

زیبایی خطوط و نقوش چوب

لوازم چوبی که نقوش چوب در آنها به خوبی دیده می‌شود، ممکن است چیزی باشد که سال‌ها در دکوراسیون اتاق نشیمن و اتاق‌خواب ترند شده است، اما اخیراً شاهد نفوذ آن به آشپزخانه‌ها بوده‌ایم.

نادیا می‌گوید: «چوبهایی مانند گردو، گیلاس و بلوط اخیراً ترند شده‌اند. “کابینتهای چوبی که بافت و نقش چوب در آنها پیداست، طبیعت را به خانه می آورند. “

شلف آشپزخانه

کافی بار

همانطور که نیازهای آشپزخانه تغییر می‌کند و بیش از هر زمان دیگری تبدیل به یک فضای نشیمن می‌شود ( نه صرفاً فضایی برای آشپزی)، مبلمان چند منظوره، انعطاف پذیر و مستقل به بخشی ضروری از طراحی تبدیل می‌شود. به علاوه، چیدمان این آیتمها راهی آسان برای تطبیق فضای شما بدون نیاز به تغییر و بازسازی کامل است. این ایده همچنین یک راه خوب برای ترکیب سبک‌ها در آشپزخانه مدرن یا صنعتی شما است، و می‌تواند یک تضاد جالب با کابینت‌ها ایجاد کند.

“گریم اسمیت” طراح می‌گوید: «از آنجایی که آشپزخانه به طور فزاینده‌ای به یک فضای نشیمن تبدیل می‌شود، طراحی مبلمان آشپزخانه نیز در حال تغییر است. مبلمان چند منظوره که آشپزخانه را با بقیه قسمتهای خانه در هم می‌آمیزد، در آشپزخانه‌ جلوه بیشتری خواهد داشت. قطعات شیک و مستقل مانند کمد، کابینت شیشه‌ای و قفسه‌های چوبی به جای مفاهیم استاندارد ، جذاب خواهند بود. آنها با ارائه یک عنصر کاربردی و در عین حال تزئینی، به صاحب خانه فرصتی می‌دهند تا از طریق یک رنگ خاص یا ترکیبی از متریال مختلف، ظاهری منحصر به فرد ایجاد کند – و اقلام ارزشمند خود را به نمایش بگذارد.

کافی بار

کاغذ دیواری آشپزخانه

باز هم، به نظر می رسد در اینجا ترندهایی از آشپزخانه وجود دارد که این فضای کاملاً کاربردی را بیشتر شبیه به یک اتاق نشیمن می‌کند. ترند کاغذ دیواری در آشپزخانه در سال 2024 مورد توجه قرار گرفته است و ما به طور فزاینده‌ای شاهد استفاده از آن هستیم. این یک تغییر ساده است که می‌توانید فقط در یک آخر هفته آن را انجام دهید. به علاوه، این روشی کم ریسک برای اضافه کردن کمی رنگ و نقش در آشپزخانه است.

آپارنا” می‌گوید: «قبل از افزودن کاغذ دیواری آشپزخانه، چندین نکته مهم وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا به یک نتیجه موفق و جذاب بصری برسید. اول از همه، کاربردی بودن کاغذ دیواری را در محیط آشپزخانه در نظر بگیرید، جایی که پاشش آب، روغن، بخار و چربی فراوان است. کاغذ دیواری قابل شستشو و بادوام را انتخاب کنید که می‌تواند در برابر نیازهای آشپزخانه پاسخگو باشد. سپس، باید به سبک کلی و تم آشپزخانه فکر کرد. کاغذدیواری را انتخاب کنید که مکمل دکور موجود باشد و فضای مورد نظر را بهبود ببخشد.

دکوراسیون آشپزخانه

کاشی بین کابینتی اسلب

آیا چیزی در آشپزخانه خیره کننده تر از کاشی بین کابینتی وجود دارد؟ دیواری از سنگ یا مرمر منقطع، یک نقطه کانونی به آشپزخانه اضافه می‌کند. همچنین بافت‌ها و اشکال طبیعی زیبایی را به آن می‌افزاید- کاشی‌های بین کابینتی مدرن آشپزخانه همچنان گرافیکی‌تر می‌شوند.

“آپارنا” می‌گوید: «یکی از انواع پرطرفدار و همه‌کاره کاشی بین کابینتی برای آشپزخانه، کوارتز است. کاشی‌های کوارتز، همچنین برای صفحه کابینت عالی هستند. طیف وسیعی از مزایایی را ارائه می‌دهند که آنها را به انتخابی عالی برای بسیاری از صاحبان خانه تبدیل می‌کند. دوام و مقاومت آنها در برابر لکه، گرما و رطوبت آنها را به خوبی برای نیازهای محیط آشپزخانه مناسب می‌کند. علاوه بر این، تمیز کردن و نگهداری کوارتز نسبتاً آسان است و آنها را به گزینه‌ای عالی برای آشپزخانه های شلوغ تبدیل می‌کند. جذابیت همیشگی آن‌ها تضمین می‌کند که آنها می‌توانند ظاهر و احساس کلی آشپزخانه را بهبود بخشند و در عین حال یک مانع محافظ و عملی در برابر پاشش آب و لک مواد غذایی ایجاد کند.

دکوراسیون آشپزخانه

درخت در آشپزخانه!

درختان خانگی در پینترست و اینستاگرام به یکی از ویژگی‌های رایج‌ دکوراسیون تبدیل شده‌اند و صاحب خانه‌ها ترجیح می‌دهند درخت‌هایی با اندازه کامل در آشپزخانه‌های خود پرورش دهند. درختها، عظمت و جذابیت خاصی به فضای داخلی می‌بخشند. اما ضروری است که سازگاری آنها را با محیط آشپزخانه در نظر بگیرید.

“آپارنا” می‌گوید: «برخی گونه‌های گیاهی در این شرایط رشد می‌کنند و برای فضای آشپزخانه مناسب هستند. گیاهان به دلیل کاربردهای آشپزی و اندازه جمع و جور، یک انتخاب محبوب برای آشپزخانه هستند. ریحان، نعناع، جعفری و رزماری گزینه‌های بسیار خوبی هستند که می‌توانند به راحتی برای پخت و پز برداشت شوند. ساکولنت‌ها انتخاب عالی دیگری هستند زیرا به حداقل مراقبت نیاز دارند. آنها هوای خشک را تحمل می‌کنند و می‌توانند رنگ سبز زیبایی را به قفسه‌ها یا طاقچه‌های آشپزخانه اضافه کنند. علاوه بر این، آلوئه ورا به دلیل خواص دارویی و توانایی رشد در شرایط گرم و مرطوب، یک گیاه عالی برای آشپزخانه است.

آشپزخانه 2024

طراحی پایدار

وقتی صحبت از زندگی سالم تر و پایدارتر می‌شود، صحبت از انتخاب ما برای متریالی که در طراحی آشپزخانه‌های خود به کار می‌بریم، است، مانند رنگ‌های اکو (سازگار با محیط زیست). “هیلی رابسون”، طراح، پیش‌بینی می‌کند که در سال 2024 «متریال دکوراسیون داخلی، خالص‌تر و طبیعی‌تر خواهند بود ». مفهوم ترکیب متریال ادامه خواهد یافت و ما شاهد توسعه روند بازیافت و استفاده مجدد خواهیم بود.

آشپزخانه های ترند

سطوح سه بعدی

سال گذشته که شیشه‌های شیار دار شفاف برای استفاده به عنوان پارتیشن یا دربهای کابینت،بسیار محبوب شده بودند. در  سال 2024 در حال حرکت به سمت استفاده از متریال غیرشفاف هستیم. زیرا ما به دنبال راه‌های جدیدی برای لذت بردن از سبکهای پویا و پر انرژی هستیم.

“جین لاکهارت”، بنیانگذار “جین لاکهارت دیزاین”، می‌گوید: «سطوح شیاردار در حال حاضر بسیار ترند هستند. این بافت‌های جدید در عین مدرن بودن به فضا، عمق و هویت می‌بخشند. آنها همچنین الهامی از نقوش تاریخی هستند که واقعاً هرگز از مد نمی‌افتند، و این ترکیب مدرن و سنتی تضاد شگفت انگیزی را در یک فضا ایجاد می‌کند.

آشچزخانه ترند 2024