آشپزخانه فقط فضایی برای پخت و پز و صرف غذا نیست، بلکه خیلی از فعالیتهای دیگر از جمله صرف قهوه با دوستان و جمع شدن خانواده دور یکدیگر در آنجا اتفاق میافتد. در واقع آشپزخانه قلب خانه است. اکنون که قصد دارید آشپزخانه خود را بازسازی ‌کنید و دکوراسیون آن را تغییر دهید، به این فکر کنید که قبل از آن چگونه در آن زندگی می‌کردید. در ادامه 19 ایده برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه و تبدیل آن به فضایی زیبا و فریبنده بیان شده است.

  1. دکوراسیون تک رنگ در آشپزخانه در عین سادگی می‌تواند جذاب و زیبا باشد. یک طرح زیگزاگ سیاه و سفید برای دیوار پشت ظرفشویی ایده ای خلاقانه و نو برای جلوه بخشیدن به دیوار آشپزخانه است. اگر تعداد کابینتها کم است می‌توانید از شلفهای دیواری برای ظروف و همچنین اشیاء تزئینی استفاده کنید.

kitchen backsplash

2. برای تنوع بخشیدن و یک تغییر فوری در دکوراسیون آشپزخانه می‌توانید کابینتها را رنگ بزنید. به عنوان مثال استفاده از رنگ آبی برای کابینتها حس نشاط و آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورد.

blue cabinet

3. برای انبار ظروف و لوازم از فضاهای آشپزخانه هوشمندانه استفاده کنید. شلفهای مکعبی برای گذاشتن ظروف و وسایلی که می‌خواهید در دسترستان باشند بسیار مفید می‌باشند. برای زیبایی بیشتر می‌توانید مکعب شلفها را با کاغذ دیواری بپوشانید.

shelf

4. بخشهایی از آشپزخانه که خالی و بدون استفاده باقی مانده اند با گذاشتن کابینت می‌توانید از این فضاها بهینه استفاده کنید. با وجود کابینتهای بیشتر فضاهای بیشتری برای انبار و گذاشتن وسایل و ظروف خواهید داشت.

white cabinet

5. دکوراسیون آشپزخانه ای که رو به اتاق نشیمن اصلی است اهمیت زیادی دارد. یک میز ناهارخوری بزرگ در فضای روبروی آشپزخانه برای دور هم جمع شدن خانواده برای صرف غذا، انجام بازی و سرگرمیهای شبانه و انجام فعالیتهای دیگر می‌تواند علاوه بر جنبه کاربردی به زیبایی فضای اتاق نشیمن کمک کند. همچنین یک چراغ آویز بزرگ در بالای میز ناهارخوری جلوه و جذابیت فضای اتاق نشیمن را دو چندان می‌کند.

dinning table

6. اگر آشپزخانه ای کوچک دارید و بودجه زیادی برای دکوراسیون آن ندارید باید یک طراحی دقیق و خلاقانه برای آن انجام دهید. با به کار بردن رنگ سفید و خاکستری و ترکیب آنها با رنگ لیمویی یا فیروزه ای در دکوراسیون آشپزخانه فضایی فریبنده خلق کنید. اگر تعداد کابینتها کم است، از یک شلف ایستاده برای گذاشتن لوازم و ظروف استفاده کنید.

yellow and white kitchen

7. برای دکوراسیونی مدرن از رنگهای تند و براق استفاده کنید. ترکیب رنگ سفید و قرمز برای کابینتها حس نشاط و هیجان را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای حفظ هارمونی رنگها، وسایل دیگر آشپزخانه را نیز با همین تناژ رنگ انتخاب کنید.

red cabinet

8. اگر برای قسمتهای اصلی آشپزخانه مثل دیوارها و کابینتها، رنگهای خنثی را انتخاب کرده اید، برای تعویض وسایل میز ناهارخوری، دستمالها و لوازم کوچک دیگر آزادی انتخاب بیشتری خواهید داشت.

white kitchen

9. سقفهای طاقی شکل و وجود پنجره های زیاد، فضای آشپزخانه را بزرگتر از آنچیزی که هست نشان می‌دهد. اگر برای دکوراسیون آشپزخانه رنگ سیاه و سفید را انتخاب کرده اید با استفاده از میز ناهارخوری چوبی، کمی به فضای آن جان ببخشید.

dinning table

10. اجاق گاز در ظاهر دکوراسیون آشپزخانه تأثیر زیادی دارد. برای جلوه بخشیدن به فضایی که اجاق گاز قرار دارد، یک ایده جالب این است که روی دیوار پشت آن یک شیشه آبی نصب کنید. می‌توانید یک رک چوبی روی سقف نصب کنید و ظروف پر مصرف مثل کتری، قوری و ماهیتابه را از آن آویزان کنید.

white cabinet

11. اگر رنگ اصلی دکوراسیون آشپزخانه را سیاه و سفید انتخاب کرده اید، برای جلوه بیشتر، رنگ دیگری را با آن ترکیب کنید. مثلا بعضی از کابینتها می‌تواند بادمجونی باشد. یک قالیچه راه راه سیاه و سفید نیز ترکیب جالبی در این دکوراسیون ایجاد می‌کند. برای نورپردازی نیز به جای چراغهای تو کار، از یک جفت لوستراستفاده کنید.

black and white kitchen

12. رنگ سفید برای دکوراسیون آشپزخانه هیچوقت از مد نمی‌افتد. این دکوراسیون با کفپوش سنگ، اپن جزیره ای از جنس چوب بلوط و میز ناهارخوری چوبی، فوق‌العاده جذاب می‌شود. استفاده از چند صندلی در جلوی اپن جزیره ای مکانی راحت و مناسب برای صرف صبحانه یا قهوه عصرانه ایجاد می‌کند.

island kitchen

13. اپن جزیره ای علاوه بر جنبه زیبایی برای جمع شدن خانواده و صرف صبحانه بسیار عالی می‌باشد. همچنین کابینتها و کشوهای داخل آن فضایی برای جای دادن ظروف و لوازم آشپزخانه در اختیار شما قرار می‌دهد.

island kitchen

14. اگر آشپزخانه تان مرز مشخصی با اطرافش ندارد، باید دکوراسیونی هماهنگ با محیط پیرامونش داشته باشد. می‌توانید برای روح بخشیدن به این فضا، از رنگ قرمز برای وسایل روی پیشخوان آشپزخانه، کوسنهای روی مبلمان و پرده اتاق نشیمن استفاده کنید.

white cabinet

15. همانگونه که شومینه در دکوراسیون اتاق نشیمن و تختخواب در دکوراسیون اتاق خواب از اهمیت زیادی برخوردار است، در آشپزخانه نیز اجاق گاز تأثیر زیادی بر ظاهر دکوراسیون دارد. اگر فضای خالی در کنار کابینتها وجود دارد می‌توانید یک شلف دیواری نصب کنید و کتابهای آشپزی را در آن قرار دهید تا همیشه در دسترستان باشند.

white cabinet

16. ترکیب سبکهای دکوراسیون نیز می‌تواند ایده جالبی باشد. به عنوان مثال ترکیب اپن جزیره ای و سقف چوبی با لوستر و شلفهای دیواری می‌تواند دکوراسیونی جذاب و زیبا ایجاد کند.

island kitchen

17. پیشنهاد می‌شود برای مکانی که بیشتر وقت خود را در آنجا می‌گذرانید رنگهای آرامش بخش را انتخاب کنید. می‌توانید برای جلوگیری از کسل کننده شدن دکوراسیون، طیفهای مختلفی از رنگ مورد نظر را به کار ببرید.

blue island

18. آشپزخانه های کوچکی که فضای مشترکی با اتاق نشیمن دارند، تعداد کابینتهای زیادی نمی‌توان برای آنها در نظر گرفت. یک ایده برای حل این مشکل، استفاده از اپن جزیره ای و در نظر گرفتن کابینت در آن است. همچنین می‌توانید از شلفهای دیواری و کمد برای جای دادن ظروف و لوازم آشپزخانه استفاده کنید.

gray island

19. استفاده از رنگهای شاد در دکوراسیون آشپزخانه حس نشاط و سرزندگی را برای ما به ارمغان می‌آورد. رنگ به تنهایی برای جذابیت دکوراسیون کافی نیست. باید نورپردازی مناسب برای نشان دادن جذابیت رنگها نیز وجود داشته باشد. دقت داشته باشید رنگ لوازم روی کابینت خیلی اهمیت دارد.

island table