اگر عاشق پارچه ها و رنگ های طبیعی هستید، پس دکوراسیون بوهمیایی می تواند سبک مناسبی برای خانه شما باشد! راه‌های زیادی برای وارد کردن دکوراسیون به سبک بوهمیایی به فضای خانه شما وجود دارد و من امروز می‌خواهم به چند ایده اساسی بپردازم. این ایده‌های «دکور بوهو» برای مبتدیانی که می‌خواهند عناصر ضروری دکور بوهمی را یاد بگیرند عالی است.

دکور بوهمی اغلب سبک مورد علاقه‌ی افراد اهل هنر است. این سبک طبیعتاً التقاطی است و هیچ قانونی در مورد دکوراسیون به سبک بوهو وجود ندارد. دکوراسیون بوهو رویکرد “بیشتر و بیشتر” را اتخاذ می کند و هر زمان که بخواهید انواع رنگ ها، الگوها، بافت‌ها و تزیینات را می‌توانید با هم ترکیب کنید.

بیایید با معرفی سریع سبک‌ها و ویژگی‌های مبلمان بوهمیایی شروع کنیم. هدف از مبلمان سبک بوهمی، ایجاد فضایی راحت و آرامش بخش برای کسانی است که وارد خانه می‌شوند. مبلمان سبک وینتیج انتخاب ایده آلی است.

مبلمان حصیری

صندلی حصیری در دکوراسیون بوهمی

چوب خیزران، رافیا و حصیری متریال کلاسیک برای مبلمان سبک بوهمیایی هستند.

مبلمان منبت کاری

میز دراور منبت

متریال مبلمان بوهمی تماماً از مواد طبیعی است – و چوب یک انتخاب کلاسیک برای ساخت مبلمان بوهو است. طرح های پیچیده‌ای از منبت روی چوب حک می‌شود که بیشتر آنها متقارن هستند، مانند این کمد زیبا به سبک بوهو!

 صندلی های آویز

صندلی آویز در دکور سبک بوهو

یک صندلی آویزان یا سوئینگاسان پیشنهادی عالی برای فضای بوهمیایی شما است.

صندلی لانژ حصیری

صندلی لانژ حصیری

صندلی راحتی از چوب خیزران را انتخاب کنید.

صندلی‌های پروانه‌ای

دکور سبک بوهو

فرش‌های بوهمی

فرش بوهمی

فرش های بوهمی رنگارنگ زیادی برای انتخاب وجود دارد. اگر به دنبال یک فرش ساده هستید، پس به سراغ فرش جوت بروید، یک رنگ نود که دست شما را برای انتخاب رنگ مبلمان باز می‌گذارد.

لوازمی با نقوش گل و گیاه

مبل گلدوزی شده

دکوراسیون بوهمیایی به شدت از طبیعت، از جمله گیاهان، حیوانات و پرندگان الهام گرفته شده است. بسیاری از مبلمان و دکورهای بوهمی مانند این صندلی‌ طاووسی زیبا، طبیعت را به نوعی منعکس می‌کنند.

همچنین اکسسوری‌های تزئینی بوهمیایی بسیاری وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید به فضای خانه خود هویت ببخشید. بیایید با برخی از اکسسوری‌های سبک بوهمیایی ادامه دهیم.

کوسن‌های طرح مراکشی

کوسن چرمی برای دکور بوهمی

یکی از رایج ترین عناصر تزئینی بوهمیایی، کوسن چرمی گرد است!

فانوس‌های سبک مراکشی

فانوس نقره

این فانوس‌های فلزی نقره‌ای سبک مراکشی را می‌توان به عنوان عنصر دکوری در خانه استفاده کرد.

کوسن‌های نشیمن

کوسن نشیمن

کوسن‌های نشیمن در هر اتاق نشیمن به سبک بوهو ضروری است. این یکی از اساسی‌ترین عناصر سبک بوهمی است.

فرش‌های بنی اورین

فرش سبک بوهو

این فرش کلاسیک با خطوط مشکی نازک یک انتخاب محبوب برای فرشی به سبک بوهمی است. اگر می‌خواهید لوازم دیگر خانه‌تان رنگی باشد، این یک انتخاب عالی است. اگر فرش بوهمی رنگی را ترجیح می‌دهید، فرش‌های مراکشی را پیشنهاد می‌کنیم.

دیوارکوب‌های مکرومه

دیوارکوب مکرومه

مکرومه یک تکنیک گره زدن است. از مکرومه می‌توان برای ساخت چراغ های آویز زیبا و موارد دیگر استفاده کرد، اما این تکنیک به ویژه برای دیوار کوب‌های زیبا شناخته شده است.

آباژورهای بوهمی

آباژور حصیری سبک بوهو

نورپردازی بوهمی اغلب فقط به مجموعه‌ای از شمع‌ها محدود می‌شود. البته، یک رویکرد مدرن‌تر پیدا کردن وسایل روشنایی ساخته شده از فلزات، خیزران، بامبو یا نقره مانند موارد زیر است:

لوسترهای مهره‌ای

لوستر مهره ای برای رکوراسیون بوهو

یک لوستر مهره‌دار نیز می‌تواند حال و هوای کاملاً بوهویی به خانه شما بدهد.

بانوج

بانوج سفید

این بانوج حاشیه دار یک راه ساده برای تزئین فضای بیرون از خانه به سبک بوهمی است:

سبدهای حصیری

سبد حصیری ایکیا

سبدهای حصیری را می‌توان در انواع سبک‌های دکوراسیون استفاده کرد، اما ما واقعا استفاده از آنها را در خانه‌های بوهو دوست داریم!

گیاهان آپارتمانی

گیاه بابا آدم در دکوراسیون بوهو

سبک بوهمی الهام گرفته از طبیعت، گیاهان و درختان است. فراموش نکنید که هنگام چیدمان دکوراسیون، چند گیاه آپارتمانی به خانه خود اضافه کنید.

دیوارکوبهای حصیری

بشقاب دیوارکوب حصیری

بشقاب‌های دیوارکوب بافته شده از حصیر یک راه عالی برای تزئین دیوارهای خانه بوهمیایی شما است.