رنگ سال 2024 پنتون، هلویی مخملی، نمادی از اتحاد و همدلی در زمان‌های پر فراز و نشیب است. این رنگ به عنوان هلویی پاستیلی و مخملی توصیف می‌شود و مظهر با هم بودن، اجتماع و نوستالژی است. این انتخاب فراتر از طراحی است و بازتاب احساسات فرهنگی و اشتیاق ما برای صلح است. این رنگ نشان دهنده تمایل به آرامش و هماهنگی در دنیای تکنولوژی و سرعت است.

لتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون، بیان کرد: “در جستجوی رنگی که انعکاس اشتیاق ذاتی ما برای نزدیکی و ارتباط باشد، بودیم و رنگی را انتخاب کردیم که تداعی گر صمیمیت و ظرافت مدرنیته باشد.”

لوری پرسمن، معاون مؤسسه، بر لزوم وجود این رنگ به عنوان نماد پیوند جامعه در اوقات پرفراز و نشیب تأکید کرد. پرسمن اظهار داشت: «نیاز ما به پرورش، همدلی و شفقت بیشتر می‌شود و آینده‌ای آرام تر را متصور می‌شویم.»

رنگ سال 2024

اعلام رنگ سالانه از الهامات طراحی فراتر می‌رود و منش فرهنگی فعلی در جامعه را در بر می‌گیرد. از سال 2000، مؤسسه پنتون، رنگ‌هایی را که منعکس کننده بینش، جو و طرز فکر حاکم بر زمانه هستند رونمایی کرده است. آبی سرولین، منعکس کننده میل به صلح در طول هزاره جدید بود.

سال گذشته رنگ ارغوانی آتشین که ریشه در طبیعت دارد، الهام بخش تجربه آموزی و و بیان احساسات بود. این رنگ به خوبی با فلفسه ماکسیمالیسم مطابقت داشت و زیبایی‌شناسی افراطی، نوستالژی و احیای عناصر قدیمی را در بر می‌گرفت.

پرسمن توضیح داد که انتخاب رنگ حاصل تلاش یک تیم جهانی است که تأثیرات متنوعی را در سرگرمی، مد، طراحی و شرایط اجتماعی-اقتصادی بررسی می‌کند و از مرزهای منطقه‌ای فراتر می‌رود.

کاربران توییتر انتخاب رنگ سال 2024 را به عنوان رنگی که در خور دنیای بی ثبات فعلی است تحسین کردند. یکی از کاربران خاطرنشان کرد: “من معتقدم انتخاب خوبی است، رنگ بسیار آرامی است.”

کارشناسان طراحی حدس می زنند که هلویی مخملی ممکن است جایگزین رنگ بسیار محبوب “صورتی هزاره” شود. طراح داخلی سابرینا پانیزا تاکید کرد که چگونه رنگ هلویی با حرکت آهسته زندگی هماهنگ می‌شود و فراری آرام از سرعت دیوانه وار زندگی شهری ارائه می‌دهد و هماهنگی و شادی را در فضای داخلی تقویت می‌کند.

این رنگ انعکاسی از آرزوهای جامعه، تمایل به ارتباط، و اشتیاق به آرامش در اوقات پرتلاطم زندگی است که در طراحی، فرهنگ و سبک زندگی طنین انداز می‌شود.