شرکت Rode که یک شرکت پیشرو در فناوری صوتی است، خرید شرکت Mackie را اعلام کرد. با ادغام این دو غول بزرگ صنعت صدا، باید منتظر ارائه طیف گسترده‌ای از سیستمهای صوتی پیشرفته برای تولید محتوا، ضبط خانگی، پخش و تولید صدا در برنامه های زنده باشیم.

غول صوتی استرالیایی Rode رسماً همتای آمریکایی‌اش یعنی کمپانی Mackie را خریداری کرد و این اقدام، موضع گروه Freedman – شرکت مادر Rode – را به‌عنوان یکی از جامع‌ترین شرکت‌های صوتی حرفه‌ای در جهان را مشخص می‌کند. بدین ترتیب، خط تولید محصولات صوتی حرفه ای Mackie به مجموعه بزرگ Rode اضافه شد.

سیستمهای صوتی

Rode و Mackie هر دو ید طولایی در صنعت صدا دارند و عوامل اصلی رونق ضبط خانگی در دهه 1990 و اوایل دهه 2000 بوده‌اند. Rode که به طور سنتی بر روی سیستمهای صوتی حرفه‌ای مانند میکروفون‌های خازنی متمرکز بود، اخیراً توجه خود را به بازار در حال رشد استریم معطوف کرده است.

از سوی دیگر، Mackie در طول تحول سیستمهای ضبط خانگی با ارائه میکسرهای مقرون به صرفه و در عین حال بسیار کاربردی، سیستم‌های PA و دستگاه‌های مرتبط به شهرت رسید. در سال‌های اخیر، هر دو شرکت به طور استراتژیک وارد فضای تولید محتوا شده‌اند و نیازهای پادکستر‌ها، استریمرها و سایر تولیدکنندگان محتوا را برآورده کرده‌اند.

بنیانگذار و رئیس شرکت پیتر فریدمن AM می‌گوید: «از اینکه Mackie را در فهرست برندهای صوتی گروه فریدمن آورده‌ایم، کاملاً هیجان‌زده هستم. آنها افسانه های واقعی هستند، با شجره‌ای از تخصص صداگذاری زنده که بی بدیل است.»

امروزه، RØDE و Mackie هر دو در زمینه صدا پیشرو هستند. با ادغام این دو کمپانی، گروه Freedman اکنون یک شرکت برتر در زمینه فناوری صوتی است که محصولات در سطح جهانی را به طیف گسترده‌تری از مشتریان، از تولیدکنندگان محتوا تا حرفه‌ای‌هایی که در تولید زنده کار می‌کنند، ارائه می‌دهد.

این حرکت به عنوان یک پیشرفت منطقی برای هر دو شرکت تلقی می شود. Rode به طور فعال خود را به عنوان یک برند در زمینه سبک زندگی تثبیت کرده است و پادکست‌ها، پخش‌کننده‌ها و تولیدکنندگان محتوا را با محصولاتی مانند سری Rodecaster Pro از کنسول‌های میکس و رابط صوتی Streamer X هدف قرار داده است. Mackie که به خاطر تجهیزات صوتی حرفه ای قوی و مقرون به صرفه‌اش شناخته می‌شود، تنوع زیادی را به مجموعه محصولات Rode اضافه می‌کند.

الکس نلسون، مدیرعامل Mackie ، می‌افزاید: « بهتر از این نمی‌شود. ما تولیدات محصولات باورنکردنی در پیش داریم، که در مراسم “انجمن ملی بازرگانان موسیقی” از آنها رونمایی خواهیم کرد. این زمان بسیار هیجان‌انگیزی برای Mackie است و از اینکه در کنار تیم Rode قرار است فعالیت کنیم، بی نهایت خوشحال هستیم.»

سابقه غنی Mackie در صنعت صوتی حرفه ای، که به سال 1989 برمی‌گردد، تجربه و نوآوری فراوانی را ارائه کرده است. تاکید این شرکت بر کیفیت و مقرون به صرفه بودن، منجر به تولید محصولاتی مانند میکسرهای 1602 و D8B و بلندگوی SRM450 شده است که موقعیت Mackie را به عنوان یک برند محبوب در ضبط و پخش صدای زنده تثبیت می کند.

Rode تاکید می‌کند که اتحاد این دو کمپانی ، مالکیت فکری، زیرساخت‌ها و منابع را با هم ادغام می‌کند و راه را برای فرصت‌های رشد و پیشرفت هموار می‌کند و نقطه عطف مهمی را در استراتژی توسعه جهانی این دو غول صنعت صدا رقم می‌زند.