آنچه در مقابل خود روی میز کارتان می‌بینید ممکن است بر نحوه عملکرد مغز شما تأثیر بگذارد. آیا می‌دانستید که دکور مناسب میز می‌تواند بر تمرکز، خلاقیت، خلق و خو و بهره وری شما تأثیر بگذارد؟

بیایید صادق باشیم: میز کار ما بازتابی از شخصیت ماست. بنابراین، چیدمان دکور میزتان به گونه‌ای که ذهنی مرتب و شخصیت شما را منعکس کند، می‌تواند کار را برای شما آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر کند!

چه بخواهید ساختار میز کار خود را ارتقا دهید یا به سادگی دکور میز کار منزلتان را تغییر دهید، از این 10 مدل دکوراسیون میز اداری برای لذت بردن از کار و بهره وری بالا ایده بگیرید!

1.فضای کاری خود را شخصی سازی کنید

نحوه چیدمان لوازم التحریر، دفتر یادداشت و دفترچه های برنامه ریزی بر روی میز کار، انعکاسی از شخصیت شماست. قرار دادن قاب عکس‌های شخصی و خانوادگی بر روی میز کار، یک راه آسان برای تقویت خلق و خوی شما و در عین حال افزودن کمی عشق به فضای کاری شما است. یادگاری‌ها، آثار هنری، گلدانهای تزئینی و هر چیزی که شما را شاد می‌کند بدون اینکه حواس‌تان را پرت کند یا میز کارتان را به هم بریزد، می‌تواند ایده‌ای فوق‌العاده برای چیدمان روی میز کارتان باشد.

2.از گیاهان یا گل‌ها برای آوردن طبیعت به داخل خانه استفاده کنید

چیدمان میز کار

افزودن گیاهان طبیعی به محیط کار یا دکور اداری می‌تواند به کاهش استرس و افزایش حس خوب کمک کند. ما نمی‌گوییم که باید هر روز گل‌های تازه روی میز کارتان. فقط یک گلدان کوچک از گیاهان سبز هم کفایت می‌کند! پیشنهاد ما، گیاه ساکولنت است. زیرا نگهداری و مراقبت زیادی لازم ندارد.

3.از نظم دهنده‌ها استفاده کنید

چیدمان میز کار

میز خود را با استفاده از نظم دهنده‌ها مرتب کنید. هنگام چیدمان میز کار خود، از لوازم اداری که فضای کمی اشغال می‌کنند، استفاده کنید، تا میزتان شلوغ و به هم ریخته نشود. از نظم دهنده‌های میز گرفته تا لوازم اداری کم جا، راهکارهای هوشمندانه‌ای را برای مرتب و شیک نگه داشتن میز کار خود پیدا کنید.

4.هنر را در  میز کار خود بگنجانید

چیدمان میز کار

ما همه دوست داریم یک میز کار مرتب و زیبا داشته باشیم. بنابراین، کمی رنگ به آن اضافه کنید! از یک دفترچه با جلد زیبا گرفته تا ابزارهای نوشتاری رنگارنگ، نظم ‌دهنده‌های مدرن و موارد دیگر – راه‌های جالب و کاربردی زیادی برای تزئین میز یا دفتر کار خانگی شما وجود دارد!

5.نور محیط کار فراموش نشود

نورپردازی اطراف میز شما یکی از موثرترین راه ها برای تنظیم رنگ فضای کاری شما است. چراغ ها و لامپ‌های رومیزی باعث افزایش بهره وری می‌شوند در حالی که نور کم می‌تواند به آرامش و افزایش خلاقیت کمک کنند. با این حال، نور طبیعی بهترین نور محیط کار برای تمرکز، خلاقیت، انرژی و روحیه شما است. اگر بعد از غروب آفتاب کار می‌کنید، از لامپ‌های مهتابی استفاده کنید تا جلوه نور طبیعی داشته باشد.

6.از یک دستگاه نویز سفید استفاده کنید

وقتی روی پروژه‌های خلاقانه کار می‌کنید، سکوت در محل کار یا دفترتان کلید تمرکز است. شما می‌توانید برای جلوگیری از سر و صدای محیط و حواس‌پرتی، از دستگاه نویز سفید استفاده کنید. یا وقتی زمان استراحتتان فرا می رسد، به صداهای آرامش بخش مثل صدای اقیانوس گوش کنید تا به بازیابی انرژی شما کمک کند.

7.رنگ را برای افزایش بهره وری و بهبود روحیاتتان به میز کار اضافه کنید

چیدمان میز کار

وقتی نوبت به چیدمان میز کار می‌رسد، تلفیق مد و سرگرمی اهمیت پیدا می‌کند. از اکسسوری‌های شیک و کاربردی استفاده کنید. خودکارها و نشانگرهای رنگی را در نظم دهنده‌ها قرار دهید تا یک میز مرتب و رنگی داشته باشید.

8.فضایی دنج ایجاد کنید

یکی از مهمترین کارهایی که باید هنگام چیدمان فضای کاری خود انجام دهید، ایجاد یک محیط کاری راحت است. این می‌تواند شامل یک میز با ظاهری زیبا با یک صندلی راحت ، چند عکس و تابلو روی دیوارها و شاید یک شمع برای ایجاد فضایی دنج و آرامش بخش باشد.

9.تمی را برای دکور انتخاب کنید که الهام بخش شما باشد

اگر نیاز به افزایش بهره وری و خلاقیت در فضای کاری خود دارید، سعی کنید میز خود را با تمی تزئین کنید که الهام بخش شما باشد. خواه تم گلدار باشد، تم آرامش بخش، طرح رنگی جسورانه یا یک تم هنری، می‌توانید از تخیل خود برای پیدا کردن تم مناسب استفاده کنید که به شما انگیزه و الهام می‌بخشد.

10.یک تقویم روی میزتان بگذارید

چیدمان میز کار

از تقویم رومیزی یا یک تقویم دیواری استفاده کنید تا تاریخ‌ها، جلسات و قرارهای ملاقات مهم را در ذهن خود نگه دارید. بدین گونه کارهای خود را اولویت بندی کنید، متمرکز بمانید و بهره وری را افزایش دهید.