توصیه می‌شود برای ساده شدن کار، با اصول مقدماتی فنگ شویی شروع کنید و به تدریج گام‌های پیچیده تر آن را دنبال کنید. اگر می‌خواهید انرژی مثبت فنگ شویی در خانه شما جریان داشته باشد، با ما همراه شوید. در ادامه هفت گام مؤثر فنگ شویی در دکوراسیون خانه را توضیح می‌دهیم.

1. انباشتگی‌ها را دور بریزید

هر وسیله ای را که دوست ندارید دور بریزید. دور ریختن انباشتگی‌ها را می‌توان به درمان بیماری‌ها تشبیه کرد. شما برای این کار نیاز به صرف زمان و انرژی دارید، ولی در عوض با انجام آن انرژی تازه ای می‌گیرید. این گام را نادیده نگیرید، زیرا گام اصلی در به جریان انداختن انرژی فنگ شویی و ایجاد فضایی مناسب در دکوراسیون خانه است.

فنگ شویی

2. نور طبیعی و هوای تازه را به داخل خانه راه دهید

نور طبیعی و هوای تازه دو عنصر اساسی برای جریان پیدا کردن انرژی مثبت فنگ شویی (که به آن “چی” میگویند) در خانه هستند. اکثر اوقات پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه وارد خانه شود. همچنین از گیاهان فنگ شویی تصفیه کننده هوا یا یک دستگاه تصفه هوا استفاده کنید. اجازه دهید نور طبیعی وارد خانه شود یا از لامپهای فول اسپکتروم که نزدیکترین نور را به نور طبیعی دارند استفاده کنید.

فنگ شویی

3. نقشه حرکت انرژی را مشخص کنید

به وسیله یکی از دو نقشه اصلی فنگ شویی یعنی نقشه کلاسیک باگوآ و نقشه BTB(که نقشه غربی باگوآ نیز نامیده می‌شود) حرکت انرژی را در خانه مشخص کنید. اگر یک مرتبه نقشه باگوآ را اجرا کنید، متوجه می‌شوید کدام قسمتهای خانه بر روی چه بخشهایی از زندگیتان تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال در فنگ شویی سنتی، جنوبی ترین قسمت خانه مربوط به جریان پیدا کردن ثروت در خانه است.

فنگ شویی

 4. پنج عنصر فنگ شویی را در خانه به کار ببرید

با به کار بردن پنج عنصر فنگ شویی حس تعادل، طراوت و نشاط را در تمام قسمتهای خانه ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید موفقیت بیشتری در کارتان به دست آورید، باید در جنوبی‌ترین قسمت خانه از دو عنصر چوب و آب در دکوراسیون استفاده کنید. برای بهبود سلامت باید در قسمت شرقی خانه، گل و گیاهان خانگی یا مبلمان چوب بگذارید.

فنگ شویی

5. عنصر ماه تولدتان را در دکوراسیون خانه استفاده کنید

عنصر ماه تولدتان را پیدا کنید و با به کار بردن آن در خانه انرژی خود را افزایش دهید. به عنوان مثال اگر عنصر ماه تولدتان آتش است می‌توانید چیزهایی که نشانه و مظهر آتش هستند مثل طیف رنگهای آتش (قرمز، نارنجی، بنفش، صورتی و زرد)، وسایل مثلتی شکل و … در دکوراسیون خانه استفاده کنید. همچنین باید از عنصر چوب در دکوراسیون استفاده کنید، زیرا چوب عنصر آتش را تغذیه می‌کند.

فنگ شویی

6. عدد کوآ و مسیرهای خوش شانسی خود را پیدا کنید

عدد کوآ بهترین جهات خوش شانسی و جذب انرژی های مثبت را برای شما به ارمغان می‌آورد. جهت تختخواب، میز مطالعه و میز ناهارخوری خود را بر اساس عدد کوآ تنظیم کنید. به عنوان مثال اگر عدد کوآی شما یک است،بهترین جهات قرار دادن لوازم خانه، جنوب شرقی، شرق، جنوب و شمال می‌باشد.

فنگ شویی

7. همیشه مراقب کیفیت انرژی در خانه باشید

همیشه مراقب کیفیت انرژی در خانه باشید و اینکه چگونه این انرژی بر خوشبختی شما تأثیر می‌گذارد. سعی کنید همیشه حواستان به سه گانگی فنگ شویی یعنی اتاق خواب، حمام و آشپزخانه باشید زیرا انرژی آنها رابطه عمیقی با سلامتی شما دارد. در دنیای انرژی هیچ چیزی ساکن نیست، پس مراقب باشید انرژیها همیشه در حرکت باشند تا خانه ای شاد و سالم داشته باشید.

فنگ شویی