والری کارمت: “من به تمام لوازم و اشیاء، زندگی دوباره می­بخشم و ازآنها آثار هنری خلق می­کنم.”

او در طول 10 سال گذشته روشی جدید در کاشی کاری ابداع کرده است که موجب تحولی بزرگ در این صنعت شد.

ساخت کاشی و هنر معرق کاشی به هزاران سال پیش بر می‌گردد، ولی امروزه هنوز از آن استفاده می‌شود. والری از این هنر به شیوه ای جدید، درساخت بسیاری از چیزها استفاده کرده است.

والری کارمت در شهر رومنس (واقع در جنوب فرانسه) به دنیا آمد و در همانجا بزرگ شد. در آن زمان شهر رومنس بخاطر اینکه میزبان بیشترین تعداد کفاشهای فرانسوی بود، شهرت خاصی داشت.

والری در سال 1989 به نیویورک رفت تا در صنعت مُد مشغول به کار شود. در سال 1995 بود که او علاقه شدیدی به هنر معرق کاشی پیدا کرد و به یک هنرمند کاشی کار تبدیل شد.

mosaic table

والری در سال 2001 نمایشگاهی از کارهای خود برگزار کرد که در آن بیش از 25 اثر هنری خود را به نمایش گذاشت. آثار او شامل مبلمانی بود که با قطعات ظروف شکسته پوشانده شده بودند (سبک پیکاسو). او در ساخت این مبلمان از مواد و مصالح عجیب مثل چوب بامبو، خز مصنوعی و الیاف رافیا استفاده کرده بود.

آثار هنری والری او را طلایه دار هنر معرق کاشی در امریکا نمود و توانست شهرت زیادی در این صنعت به دست آورد. مجموعه کارهای والری کارمت به کلکسیون داران دولتی و خصوصی در سرتاسر جهان فروخته شد.

والری بسیاری از آثار هنری خود را به سفارش سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی از جمله مرکز راکفلر، شبکه تلویزیونی NBC-dateline، مرکز تحقیقات سرطان NYU و هتل ریتز کارلتون اورلاندو درست می‌کند.